Březen 2012


Achatina žravá

3. března 2012 v 13:07 | Eli |  Achatina žravá
  • O Achatinu se starat je snad nejméně náročné. Je to nenáročný mazlík a já ji mám doma a možná budu mít ještě druhou. Achatiny rozlišujeme na normální a pak na albíny, kteří jsou celí bílí a majá zlatou ulitu. Já mám achatinu Reticulatu. Achatina se dožívá tak 7-8 let, takže pokud si ji chcete pořídit, počítejte s tím že se o ni budete starat asi sedm let.
  • Jak ji krmit? Achatině můžete dát témeř všechno co vás napadne. Achatinka jí zeleninu, ovoce, těstoviny, skořápky od vejce ale také jí prospívá sépiová kost, kterou zakoupíte ve zverimexu. Jako podestýlka je vhodný kokosový substrát. I ten zakoupíte ve všech zverimexech. Až jí vystelete, vynechte jedno místečko kde dejte jen tak 2 cm substrátu a pak tam dejte malou mističku s vodou, kterou je třeba každý týden měnit. Bude jí sloužit jako napajedlo a jako jezírko-bazének na osvěžení. Do terária jí můžete vložit klacík nebo větvičku. nějak jí to tam opřete třeba z rohu do rohu a ona si na ni vyleze, když bude chtít. Pro všechny možnosti, my jsme to tam té naší dali.
  • Pokud chováte jednoho šneka, bude stačit terárium s rozměry 20x30 cm. V teráriu musí být vždy otvor kudy bude procházet vzduch. Třeba vytvořte poklop ze síťky a přikrýjte tím vrchní stranu terária. Pokud šnečka chováte v plastovém boxu, což se taky může, tak jen do víka od boxu vyvrtejte pár dírek.
  • Achatina žravá může ročně naklást až 200 vajec. V takových případech je můžete buď ponechat, nebo je darovat někajým chovatelům. Hlavně ne do zverimexu! Tam by je dali krysám a želvám, ještěrkám nebo jiným zvířatům. Protže malinké novorozeně achatiny je malinké, myslíte že by to tam pěstovali a prodávali až to povyroste? To ne.
  • Pokud chcete chovat více achatin, pořiďte si buď velký box, nebo větší terárium. Achatina by měla do terária mít ještě jako příspěvek nějaké osvětlení, které by jí to tam vyhřívalo. Ale není to nutné. My jsme té naší taky žádnou žárovku do terárka nedali a žije.

takhle vypadá albín:


Vítej!

1. března 2012 v 15:19 | Eli a Aňa
Vítej na našem blogu a teraristice. Zde ti poradíme jak chovat jakého mazlíka a jak se o něj starat, kupřípadu se tu jen můžeš porozhlédnout např. na obrázky. Můžeš si informace o zvířatech přečíst jen tak, i když žádné z nich nepěstuješ ani nechceš. Jen tak ať máš zase o pár novinek navíc a ať máš něco nového ve své hlavě. Dále, kdybys měl/a nějakou otázku ohledně problémů s tvým mazlíčkem nebo se jen tak chtěl/a o něčem poradit, napiš nám do zpráva autorovi, odešli a druhý den tu jistě najdeš odpověď (v článku). Tak se zatím měj!